EMOFIX - Prospektüs

Hemostatik Bariyer Merhem

Lütfen ürünü kullanmadan önce bu broşürü dikkatlice okuyunuz.

1. Emofix® nedir ve ne için kullanılır?

Emofix® bariyer işlevi olan kan durdurucu merhemdir ve esansiyel, hafif ya da travmatik burun kanamaları, küçük deri yaralanmaları gibi deri ve mukoza kanamalarının kontrolü ve önlenmesinde endikedir.

2. Emofix® kullanmadan önce neleri bilmeniz gerekir?

Ürünün içeriğinde bulunan maddelerden (6. Bölümde sıralanmış) herhangi birine karşı bilinen aşırı duyarlılığınız varsa bu ürünü kullanmayınız.

3. Emofix® nasıl kullanılır?

Kanamanın kontrol edilmesi için: yaralı bölgeyi kaplayacak kadar yeterli olan miktardaki merhemi sürünüz.
Burun kanamasının tekrarının önlenmesinde: hekiminiz başka şekilde önermediyse, akut kanamadan sonra günde iki kez en az iki hafta süresince ürünü kullanınız.
Paketin içinde bulunan uygulayıcı kanül burun kanaması olması durumunda kullanılır. Kanülü her uygulamadan sonra dikkatlice temizleyiniz ve başkalarının kullanmamasına dikkat ediniz.

4. Uyarılar:

  • Advers reaksiyonların görülmesi durumunda tedaviyi kesin ve doktorunuza danışın..
  • Yanma hissi, burun kaşıntısı ve burun akıntısı tedavinin ilk günlerinde görülebilir. Bu belirtiler genellikle tedavinin ilerleyen dönemlerinde ortadan kaybolmaktadır. Eğer bu belirtiler ortadan kalkmazsa tedaviyi kesin ve doktorunuza başvurun.
  • Kullanmadan önce kutunun açılmamış, bozulmamış olduğundan emin olun..
  • Kutunun üzerinde belirtilmiş olan son kullanma tarihinden sonra ürünü kullanmayın. Son kullanma tarihi düzgün saklanmış ve açılmamış ürünler için geçerlidir.

5. Emofix® ‘i nasıl saklamalısınız?

  • Çocukların ulaşamayacakları yerde saklayınız.
  • Kullandıktan sonra tüpü sıkıca kapatınız..
  • Emofix®’i 30° C altında olacak şekilde oda sıcaklığında saklayınız. Farklı bir sıcaklıkta saklanması durumunda ürünün kıvamında kalitesi etkilenmeden, değişiklik görülebilir. Ürünün tekrar oda sıcaklığında tutulması durumunda Emofix® orijinal sertliğine ulaşır.

6. Diğer bilgiler

İçeriği: Doymuş yağ asitleri karışımı, maya protein ekstraktı, fosfatidilkolin, tokoferil asetat, bal mumu, soya yağı, stearyl alkol, kalsiyum, potasyum, magnezyum klorid, gliseril monostearat, metil ve propil p-hidroksibenzoat, BHT.
Takdim şekli
Uygulayıcı kanül içeren 30 g tüp.

Avrupa Birliği 93/42/EEC yonetmeliği kapsamında bir tıbbi cihazdır.

DİĞER MARKALARIMIZ